wtorek, 5 maja 2015

55 - Generator Królestwa - Ilustracje


W końcu (po roku!) zmobilizowałam się, żeby zebrać w całość i zaprezentować ilustracje do pewnego projektu. Jest nim "Generator Królestwa", dodatek do gry fabularnej "Królestwa" autorstwa Tomasza "Salama" Widzińskiego, tworzony przy wsparciu Manufaktury Gier Fabularnych.
Według słów autora, "Królestwa" są nie tylko grą, ale i narzędziem do tworzenia settingów; królestw, państw i nacji, o wielowymiarowej, spójnej historii, bazującej na wspólnych relacjach. Dodatek "Generator Królestwa" pozwala na dalsze ubogacanie stworzonego świata o przeróżne detale.
Sama mam niestety znikome pojęcie o klasycznych grach fabularnych i nie jestem w stanie należycie wam przybliżyć o co chodzi, dlatego zachęcam do zapoznania się z projektem - linki poniżej. Podręcznik do gry i ilustrowany dodatek są tam do pobrania całkowicie za darmo.A tu same ilustracje:


Wykonywanie obrazków według czyjegoś pomysłu, konieczność dogadywania się i współpracy (chociaż, po prawdzie, miałam mnóstwo swobody) była świetnym doświadczeniem. Polecam. Mnie się podobało w każdym razie, chociaż oczywiście nie dotrzymywałam własnych deadline'ów. Do dupy byłby ze mnie freelancer. ;)
I muszę w tym miejscu podziękować Wieszczy, która na forum rysunkowe wrzuciła info o możliwości takiej współpracy. Co prawda było to strasznie dawno, ale Manufaktura Gier Fabularnych wciąż działa, tworzy, pewnie wciąż ma deficyt grafików i ilustratorów, więc jak ktoś ma ochotę sprawdzić się przy zleceniu non-profit to można tam popytać. > Forum MGF3 komentarze:

 1. Hmmm... fajna sprawa :) Z tymi terminami to jest koszmar. Szkoda gadać. Jak mam jakieś zlecenie to dla mnie najgorsze jest się dogadać, co i jak. Każdy ma inne preferencje, ja mam już swój styl. Trochę to trudne, więc niezbyt często się na to decyduję. Chyba jednak wolę pisać na zlecenie. Ilustracje są świetne. Najbardziej podoba mi się widoczek. Może dlatego, że ostatnio sama coraz częściej biorę się za rysowanie takich rzeczy i coraz bardziej lubię je oglądać. Wszystko jest bardzo w moim stylu. Co do forów internetowych, zauważyłam ich upadek. Praktycznie nie funkcjonują, wszystko dzieje się chyba na facebooku... A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ubolewam nad tą hegemonią Facebooka, średnio go trawię, ale skoro tak to wygląda, to może czas pomyśleć o przeniesieniu się tam :) Widzę, że Ty już działasz na fb :)

   Usuń
  2. Tak :) Na fb mam fanpage i podpięłam się pod dwie grupy rysowników. Jest z kim pogadać, hejterów też nie brakuje. Z drugiej strony kiedyś uczestniczyłam w jednym, drugim, trzecim graficznym forum i poziom rozmówców był niezbyt wysoki. W sumie trochę się nie dziwię, czemu fora poupadały. Na niektórych rządziły tylko dzieciaki. Powiem Ci, że niekiedy na fb mam większy zasięg niż na google.To daje do myślenia :)

   Usuń